لباس کار ایران خودرو از پارچه کج راه ساخته می شود که در برابر نفوذ آب به داخل لباس کار محافظت کرده و مانع از آسیب های احتمالی وارده به درون لباس کار مهندسی می شود.در برخی موارد لباس کار ایران خودرو از کاپشن و شلوار ایمنی یکسره و بهم پیوسته ساخته می شود.

 

جنس لباس کار یکسره دوبنده باید متناسب با محیط کاری انتخاب شده و بتواند مقاومت لازم را در برابرآسیب های خارجی داشته باشد. بنابراین لباس کار یکسره مهندسی از جنس پنبه و الیاف طبیعی یا الیاف مصنوعی و درصدی ازالیاف طبیعی ساخته می شود.

 

لباس کار کارگری از جنس پنبه و پلی استر ساخته می شود که باعث خنک نگه داشتن فضای درون لباس کار شده و همچنین باعث سبکی و راحتی لباس کار مردانه کارگری در ساعات کاری طولانی مدت می شود.

 

لباس کار خلبانی با استفاده از کتان، پلی استر پنبه ای، پلاستیک و ویسکوز دوخته می شود. این مدل لباس کار تمام بدن را پوشش می دهد. این لباس کار برای افرادی که در جوشکاری، قالیشویی، کارواش و تمام مشاغلی که در آن فرد در شرایط سخت مشغول به کار است مناسب می باشد.

 

لباس کار alfa از الیاف طبیعی و در مواردی، الیاف طبیعی و درصدی الیاف مصنوعی ساخته می شود؛ که مقاومت و ماندگاری این لباس کار مهندسی را بالا برده و باعث افزایش طول عمر محصول نام برده می شود.  لباس کار مهندسی از مواد اولیه متفاوتی ساخته می شود که می تواند پاسخگوی نیاز افراد در محیط های کاری گوناگون باشد.

 

لباس کار الفا شبرنگ دار نیز مانند لباس کار alfa از الیاف طبیعی دوخته شده است و نوار شبرنگ نصب شده در سینه لباس کار، آن را برای استفاده افرادی که در تاریکی فعالیت دارند مناسب نموده است.