۷ مدل دستکش کار

دستکش کار از جمله تجهیزات ایمنی شخصی است که استفاده از آن در بسیاری از مشاغل، ضروری می باشد. امروزه انواع بسیار متنوعی از دستکش های کار در بازار موجود هستند که هر کدام، در طرح های مختلف و از مواد اولیه متفاوتی ساخته شده اند. طبیعتا  قیمت دستکش ایمنی  نیز با دیگری متفاوت است. با اینکه وظیفه همه انواع دستکش های کار، حفاظت از دست انسان در برابر آسیب هایی است که این عضو پرکار را تهدید می کنند؛ اما اینطور نیست که هر دستکشی را بتوان برای هر شرایط کاری مورد استفاده قرار داد.

بررسی چند نمونه دستکش کار از نظر کارایی و قیمت

همانطور که گفتیم، هر یک از انواع دستکش های ایمنی جهت استفاده در شرایط خاصی تولید شده اند. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:


·        دستکش ضد برش استادکار:

این نوع دستکش از الیاف پلی استر ساخته شده است. به دلیل دارا بودن قابلیت انعطاف بالا و همچنین عدم جذب رطوبت، مناسب برای استفاده در بسیاری از مشاغل از جمله لوله کشی است. این دستکش نسبت به کارایی بالایی که دارد، دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد.


·        دستکش کف مواد:

از این دستکش می توان به عنوان دستکش ایمنی همه کاره یاد کرد. جهت مصارف عمومی، کارهای ساختمانی، تعمیرات و صنایع فلزی کاربرد دارد. بسیار ارزان قیمت بوده و انعطاف پذیری و مقاومت بالایی دارد.


·        دستکش زنجیری (قصابی):

این نوع دستکش کار از جنس فلز (الیاف فولادی) ساخته شده است . اما در عین حال کاملا سبک و انعطاف پذیر می باشد. این نوع دستکش نسبت به موارد بالا قیمت بیشتری دارد اما در کل، قیمت آن نسبت به کارایی هایی که دارد بسیار مناسب می باشد.


·        دستکش صنعتی ضد برش تانگ وانگ:

این دستکش ها نیز از جنس پلی استر ساخته شده اند و داخل آن ها یک لایه آستری صد در صد پنبه ای وجود دارد. از ویژگی های این نوع دستکش کار می توان به مقاومت بالا در برابر ساییدگی، بریدگی و ترک خوردگی اشاره کرد. کاربرد آن در مصارف عمومی، باغبانی، مکانیکی، ساختمانی و... می باشد.


·        دستکش چرم جوشکاری:

همانطور که از نام آن پیداست، جهت استفاده در کار جوشکاری که فرد در معرض پرتاب آتش و مواد مذاب قرار دارد طراحی و ساخته شده است. این دستکش دارای بدنه تمام چرم بوده و مقاوم در برابر حرارت بالا و سوختگی می باشد. این دستکش با توجه به کاربردی که دارد، قیمت مقرون به صرفه ای را دارا می باشد.


·        دستکش نیتریل:

دستکش های نیتریلی خود، انواع مختلفی دارند و کاربرد های گوناگونی از جمله شغل برشکاری و انبار ها دارد. جنس نیتریل، بسیار مقاوم در برابر نفوذ انواع مواد شیمیایی است و از آسیب رسیدن به دست ها در برابر مواد شیمیایی گوناگون از جمله اسید ها، جلوگیری می کند.


·        دستکش کارگری: 

انواع دستکش کارگری از جمله دستکش ضد تعرق کارگری جزو دستکش های مهم هستند که در عین کارایی بالا، قیمت پایینی دارند. این دستکش همان دستکش کف مواد است و بیشتر کارگران از این نوع دستکش استفاده می کنند.


کلام آخر

ایمن ترافیک کالا به عنوان تولید کننده انواع دستکش کار اقدام به فروش بی واسطه محصولات خود نموده است.